Про країну

Оман, офіційна назва Султанат Оман, – арабська країна розташована в Західній Азії. Вона розташована на південно-східному узбережжі Аравійського півострова і охоплює гирло Перської затоки. Оман межує з Саудівською Аравією, Об’єднаними Арабськими Еміратами та Єменом, а також має морські кордони з Іраном та Пакистаном. Узбережжя омивається Аравійським морем на південному сході та Оманською затокою на північному сході. Ексклави Мадха і Мусандам оточені Об’єднаними Арабськими Еміратами на сухопутних кордонах, з Ормузькою протокою та Оманською затокою, що формують прибережні кордони Мусандаму.

Оман розташований на перехресті континентів і морів, має довгу історію, що налічує понад 5000 років і пов’язує його з з основними цивілізаціями стародавнього світу. Оман наповнений дивовижними пам’ятками та враженнями для мандрівників. Його називають однією з найкрасивіших і найбезпечніших країн світу. Оман пропонує безліч прихованих дорогоцінних каменів з його кришталево чистими ваді (долинами), глибокими блакитними пляжами, величними горами, захоплюючими місцями для дайвінгу. Відпочинок в Омані є ідеальною можливістю для культурного збагачення. Мандрівники можуть зануритися в стародавній спосіб життя, відкриваючи для себе справжню сутність Аравії. Оман також є ідеальним місцем для проведення конференцій та заходів, що гарантує, що вони залишаться темою для обговорення для делегатів на довгі роки. Виграшна комбінація відмінної інфраструктури, легкого доступу з з усього світу та гостинних місцевих жителів обіцяє допомогти зробити кожну подію успіхом. Вишукані готелі з найсучаснішими конференц-залами та зростаючою кількістю майданчиків призначених для обслуговування великої кількості делегатів, розвиваються в міру того, як Оман позиціонує себе як провідний MICE напрямком для проведення ділових заходів у найближчі роки.

Офіційною мовою Оману є арабська. Зокрема, оманською арабською, яка є діалектом арабської, розмовляє більшість населення. Арабська використовується в уряді, освіті, бізнесі та повсякденному спілкуванні. Англійська мова також широко поширена і зрозуміла, особливо в міських районах і серед молодого покоління. Англійську викладають у школах, вона широко використовується в бізнесі, туризмі та міжнародному спілкуванні. Багато вивісок, меню та офіційних документів в Омані також представлені як арабською, так і англійською мовами. Окрім арабської та англійської, в Омані розмовляють ще кількома мовами, насамперед через присутність громад емігрантів. Серед них, зокрема, гінді, урду, тагальська, малаялам, белуджі та суахілі. Загалом, арабська мова є основною мовою, що використовується в Омані, тоді як англійська слугує важливою вторинною мовою для спілкування та ділових цілей.

Валютою Оману є оманський ріал (OMR). Він ділиться на 1 000 баїсів. Банкноти випускаються номіналом 1 ріал, 5 ріалів, 10 ріалів, 20 ріалів і 50 ріалів, а монети – номіналом 5 баїс, 10 баїс, 25 баїс, 50 баїс і 100 баїс.

Обмінний курс оманського ріалу може коливатися по відношенню до інших валют, тому рекомендується перевіряти поточні курси перед будь-яким обміном валюти або фінансовими операціями. Варто зазначити, що оманський ріал є неконвертованою валютою, тобто він не є доступною для обміну за межами Оману. Тому рекомендується обміняти іноземну валюту на оманські ріали після прибуття в Оман або скористатися банкоматами для зняття місцевої валюти.

Відповідно до національних зусиль з просування та спрощення послуг для туристів, які відвідують Оман, громадяни 103 країн та регіонів звільняються від в’їзних віз для перебування до 14 днів. Серед них також громадяни України. За кожен додатковий день перебування в країні необхідно бути доплатити в аеропорту по вильоту 10 Оманських Ріалів.

Ознайомтеся з візовою інформацією тут

Регіони

Екскурсійні програми

Екскурсійні програми