Про країну

Португалія – держава, яка розташована переважно на Піренейському півострові, у південно-західній Європі. Найзахідніша суверенна держава материкової Європи, яка на півночі та сході межує з Іспанією, а на заході та півдні омивається Атлантичним океаном. До її складу також входять атлантичні архіпелаги Азорських островів та Мадейри, обидва автономні регіони з власними регіональними урядами.

Португалія — найдавніша національна держава на Піренейському півострові та одна з найстаріших держав Європи, територія якої постійно заселялася, захоплювалася і була предметом боротьби з доісторичних часів.

Столиця Португалії – Лісабон

Різниця у часі між містами Київ та Лісабон: Київ +2

Близькість Атлантичного океану та клімат із сонячним літом та м’якою зимою, сприяють тому, що Португалія вважається ідеальним місцем для відпочинку на сонці та морі, з прогулянками вздовж пляжу, протягом усього року. Португальське узбережжя – це практично безперервний пляж довжиною 850 км.

Португалія відноситься до субтропічного кліматичного поясу. Характер погоди визначається впливом Атлантичного океану, який утримує температуру в країні нижче, ніж на тих же широтах Середземномор’я. Охолодний вплив має і холодна Канарська течія. Значною мірою погодні умови визначаються рельєфом.

На території країни можна відокремити кілька кліматичних районів: північно-західний з рясним дощем, м’якою зимою і коротким літом; північно-східний з більш тривалою, холодною, сніжною зимою та спекотним літом, і південний з дефіцитом опадів, тривалим спекотним, посушливим літом та м’якою зимою. Щороку у всіх районах Португалії може випадати сніг, але стійкий сніговий покрив не утворюється.

Найхолоднішим місяцем є січень. Його середня температура змінюється від +3 на північному сході до +11,9 на півдні. При цьому характерні температури для ночі та дня становлять +0,5 та +8 для північних районів та +8 та +16 для найпівденіших.

Середньомісячна температура найспекотніших місяців, липня та серпня, змінюється у напрямку з півночі на південь від +19 до +23,4. У ці місяці денна температура у всіх районах перевищує +24 градуси, досягаючи Півдні +28,8. Вночі стовпчик термометра опускається до +10 на півночі та до +16..18 на півдні.

Офіційною мовою Португалії є португальська, яка є однією з романських мов.

Португальська мова має латинський алфавіт та складається зі звуків, які зазвичай легко вимовляти англомовними людьми. Однак, є деякі відмінності в граматиці та вимові, які можуть бути складними для тих, хто навчається португальської мови.

У Португалії є декілька діалектів португальської мови, які можуть відрізнятися від стандартної португальської мови, яку використовують у письмовій та офіційній мові.

01 січня 1999 року Португальська Республіка ввела євро (€) у якості офіційної валюти, замінивши Португальське еску́до (PTE). Обміняти валюту можна в банку, аеропорту і обмінних пунктах.

Безвізовий режим для власників біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

У Португалії існує міський курортний податок (tourist tax), який вимагається від туристів, що перебувають на території курортних міст і місцевостей. Цей податок зазвичай стягується за кожну ніч, яку туристи проводять у готелях, апартаментах та інших видів помешкань.

Розмір курортного податку може відрізнятися в залежності від курортної зони та рівня комфорту обраного помешкання. Загальний розмір курортного податку зазвичай коливається від 1 до 2 євро на добу за одного туриста.

Регіони

Мадейра

Лісабон

Долина ріки Дору

країна Кабо Верде

Алгарве

Алентежу

Азорські острови

Додаткові послуги

Трансфери

Екскурсії

Екскурсійні тури